Радио Милева

Водителката на „Пинк“ пратила моќна порака до колегите и сите кои се грижат за неа

Водителката на „Пинк“ пратила моќна порака до колегите и сите кои се грижат за неа
FOTO: P. DEDIJER / RAS SRBIJA

Водителката Деа Ѓурѓевиќ се уште се наоѓа на интезивна нега по тешката сообраќајна несреќа во која автобус и ја откина раката.

Докторот Мирослав Вукослављевиќ гостуваше во „Утринската емисија“ на Пинк  и во таа прилика истакна дека Деа била насмеана и го замолила да ги поздрави сите колеги и сите кои се грижат за неа.

FOTO: YOUTUBE

„Со голема насмевка ми кажа: „Јас сум одлично, јас сум мегацар“. Таа нејзина насмевка, и сега се наежив, морав да запишам“ вели докторот.

FOTO: SCREENSHOT TV PINK / SCREENSHOT

За потсетување, докторот Бумбаширевиќ кој со својот тим ја спаси раката на Деа, секој ден ја посетува водителката три пати на ден.

Останати вести од Радио Милева