Радио Милева

Водителката на „Ѕвездите на Гранд“ откри зошто не сака повторно да се мажи

Водителката на „Ѕвездите на Гранд“ откри зошто не сака повторно да се мажи

Откако се разведе од својот поранешен сопруг, водителката на „Ѕвездите на Гранд“ , Сања Кужет не сака да зборува за својот приватен живот.

Меѓутоа, овојпат одлучи да си ја отвори душата и да раскаже за својата посилна половина.

Нивната љубов датира уште кога биле тинејџери, а се запознале на едно летување на Крит.

Десет години подоцна, Сања и Немања заедно се нашле во друштво и тоа бил пресуден момент да започнат врска.

 

View this post on Instagram

 

💙💙💙

A post shared by Sanja Kuzet (@sanja_kuzet) on

Тие живеат заедно и ги одлгедуваат синовите, но не се венчани.

„Нашито статус е невенчани сопружници, нас ни е убаво. Можеби поради тоа што имав еден таков статус и моменталниот статус не ми е важен. Ние ја најдовме суштината, имаме заедница и ни е преубаво“ изјави Кужет во една емисија.

На крајот водителката истакна дека е можно да дојде до свршувачка и свадба.

Останати вести од Радио Милева