Радио Милева

Водителката на „48 часа свадба“ драстично се здебели, па ја снема од ТВ екраните, а денес нема да ја препознаете (фото)

Водителката на „48 часа свадба“ драстично се здебели, па ја снема од ТВ екраните, а денес нема да ја препознаете (фото)
фото:јутјуб принтскрин/ртс принтскрин

Ирена Стојановиќ, која сите ја паметиме по нејзиното моминско име Спасиќ и како шармантна и насмеана водителка на шоуто „48 часа свадбa“, не можеше да се види на екраниte долго време.

Таа им се посвети на децата и на семејството последниве неколку години, а се врати на голема врата на крајот на февруари 2019 година со своето авторско шоу „Изување са Иреном“. Многумина не можеа да пропуштаат дека убавата презентерка се смени целосно.

Имено, Ирена, која ќе наполни 44 години на крајот на јуни, беше препознатлива на почетокот на нејзината кариера по нејзините кратки фризури и стил, сега таа го смени имиџот и има долга коса.

фото:јутјуб принтскрин/блиц

Познатата презентерка долго време се бореше и со прекумерна тежина, а неодамна зборуваше искрено и отворено за сето тоа и за тоа како успеа да ја постигне својата поставена цел и да изгуби дури 17 килограми за половина година.

Во своето авторско шоу, кое полека се приближува кон јубилејот, таа беше домаќин на многу познати личности и еминентни експерти со кои разговара за разни теми, сомнежи и работи во врска со децата, семејството и воспитувањето.

фото:јутјуб принтскрин/линктв

Ирена мотивираше многумина со својот пример и истакна дека упорноста и волјата се најважните работи за промена на вашиот физички изглед. Таа сега изгледа подобро од кога било, и сите со нетрпение чекаат повторно да ја видат на малите екрани.

Да потсетиме, Ирена се венча во 2010 година во шоуто во кое беше домаќин. Таа и нејзиниот сопруг Драган имаат две деца, ќерка Нера и синот Коста.

Останати вести од Радио Милева