Радио Милева

Водителката Деа Ѓурѓевиќ храбро и со насмевка позираше без завои покажувајќи ја раката која автобус речиси и ја откина (фото)

Водителката Деа Ѓурѓевиќ храбро и со насмевка позираше без завои покажувајќи ја раката која автобус речиси и ја откина (фото)
фото:деа ѓурѓевиќ/инстаграм/принтскрин

По страшната несреќа во која автобус речиси и ја откина раката, српската ТВ водителка Деа Ѓурчевиќ никогаш не го изгуби духот и работеше напорно на закрепнувањето.

Таа на својот Инстаграм профил покажа како изгледа нејзината рака без завој, а меѓудругото се сети и на почетокот на нејзината кариера.

„Пред да се појавам како репортер, бев волонтер во редакцијата, тогаш тие ја препознаа мојата работа и јас започнав да работам на моето прво работно место како репортер за утринска програма. После две сезони работа, работев на себе и инвестирав во понатамошно образование и вежбав, станав водителка “, напиша таа.

 

View this post on Instagram

 

Danas je počela moja 6-ta sezona na TV Pink. ? Pre nego što sam se prvi put pojavila kao reporter bila sam volonter u informativnoj redakciji (tek što sam završila Fakultet političkih nauka) zatim su prepoznali moj trud i počela sam da radim na svom prvom radnom mestu- reporter Jutarnjeg programa RTV Pink. Nakon dve sezone truda, rada na sebi i ulaganja u dodatno obrazovanje i praksu na Pink televiziji, menadžment televizije na čelu sa Željkom Mitrovićem mi je dao novu priliku za napredovanje. Postala sam voditelj najgledanijeg jutarnjeg programa u Srbiji- voditeljka Novog jutra. I ta bajka traje evo već 4 sezone. ? Želim da se zahvalim @zeljkomitrovic @milica.mitrovic.pink na tome što sam deo Pink porodice i što su jednoj devojčici dali priliku da postane žena kakva je sanjala da će biti. Hvala vam ❤️❤️❤️ @rtvpink @pink.rs @novojutro #rtvpink #voditeljka #novojutro #novinarka #deadjurdjevic #dea

A post shared by DEA Djurdjevic_official (@deadjurdjevic_official) on

За потсетување, Деа помина низ неколку тешки операции, а потоцна и многу физикална терапија додека дојде со сегашната состојба.

Останати вести од Радио Милева