Радио Милева
Згодна мама

Водителката Александра Илиевска се породи пред два месеци, а сега позира како модел во тесни фармерки (фото)

Водителката Александра Илиевска се породи пред два месеци, а сега позира како модел во тесни фармерки (фото)
фото:александра илиевска/инстаграм принтскрин

Поминаа нешто повеќе од два месеци откако кон крајот од месец јануари ТВ водителката Александра Илиевска и нејзиниот сопруг Александрар станаа родители на бебенцето кое го доби името Сара.

Александра на свет ја донесе својота прва наследничка, а оттогаш иако не го објавува лицето на бебето, таа често ги покажува моментите од  прошетките со ќеркичката.

фото:александра илиевска/инстаграм принтскрин

А за такви пршетки на мама Александра и треба да носи нешто удобно во кое ќе се чувствува комфорно за сите мајчински предизвици.

Таа позираше како модел за време на прошетка низ градскиот парк, а од приложеното можеше да се види дека одлилично изгледа и нема проблеми со килограмите во постпартум периодот.

фото:александра илиевска/инстаграм принтскрин

Но, причината поради која позираше не беше да покаже како изгледа, туку да покаже дека носи патики кои сакаше да ги изракламира, но и дека се одличен избор за овој период од годината и секако од нејзиниот нов начин на живот.

Останати вести од Радио Милева