Радио Милева

Во време на коронавирус на Дарко Лазиќ му е дојдено до тетовирање – следбениците го осудија (фото)

Во време на коронавирус на Дарко Лазиќ му е дојдено до тетовирање – следбениците го осудија (фото)
фото:дарко лазиќ/инсатграм

Српскиот пејач Дарко Лазиќ неодамна беше на операција на желудникот и поради тоа наводно успеал да изгуби 20 килограми.

Тој сега со своите следбеници на Инстаграм сподели фотографија која предизвика лавина негативни коментари, а на неа Лазиќ покажа дека се теровира во време на пандемија и кризна состојба во Србија.

фото:дарко лазиќ/инсатграм

Следбениците го преплавија со кометари дека очигледно не знае каде се наоѓа, дека е необразован и дека баш сега му дојде ред да се тетовира. Но, не изостанаа коментарите од типот дека Бог му помогна да биде во живот по сообраќајката, а тој неблагодарно тетовира некои ѓаволи.

После таквата осуда, тој објави фотографија на која носи маска.

Останати вести од Радио Милева