Радио Милева

Во српските медиуми се појави вест дека Сања Малетиќ е пронајдена мртва, пејачката веднаш реагираше и ја откри вистината

Во српските медиуми се појави вест дека Сања Малетиќ е пронајдена мртва, пејачката веднаш реагираше и ја откри вистината
фото: Инстаграм

Еден српски портал објави вест дека српската фолкерка Сања Малетиќ е пронајдена мртва.

Пејачката на својот профил сподели принтскрин од веста во која пишуваат и откри дека ова е голема лага.

„Злоупотребата на јавните личности и пласирањето на невистина и лаги ги преминува сите граници. Јас лично немам коментар на оваа глупост. Престанете да ги користите имињата на моите колеги за да пласирате разни болести“ напиша пејчката во описот на фотографијата.

фото: Инстаграм

За потсетување, сајтот кој често го менува името редовно објавува дека починале познатите личности,  а меѓу нив Душко Тошиќ, Халид Беслиќ и многу други.

Останати вести од Радио Милева