Радио Милева

Во собата за емоции секогаш го бодреше неговата мајка, а ова е таткото на македонскиот учесник во „Ѕвездите на Гранд“

Во собата за емоции секогаш го бодреше неговата мајка, а ова е таткото на македонскиот учесник во „Ѕвездите на Гранд“
фото: Принтскрин/инстаграм/филиппецовски

Заврши уште една сезона на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“.

Неизвеснот, бура од емоции, солзи, смеа, разочарувања, радост…владеа на сцената на Гранд претходните девет месеци.

Не им беше лесно ни на кандидатите, ниту на нивните ментори од жирито, ниту на поддршката на учесниците.

Оваа година, Македонија досега имаше најмногу учесници во самото финале, меѓу нив Огнен Здравкоски, Мартинијан Кириловски, Дарко Даринос и Филип Пецовски.

Секој на свој начин остави посебен белег, а најголем впечаток остави контраверзниот Филип Пецовски кои многумина го нарекоа машка Јелена Карлеуша.

 

View this post on Instagram

 

AFRIKA 🦁 ZVEZDE GRANDA 🎤💫🤩🔈 @zvezdegranda #filippecovski

A post shared by FILIP PECOVSKI (@filippecovski) on


Филип со своите интересни настапи, енергија и харизма беше нешто невидено на сцената на „Гранд“ или барем многумина го нарекоа.

Многумина му предвидуваат и блескава кариера и дека ќе биде голема ѕвезда.

Имено, во собата за емоции секогаш го бодреше неговото семејство, односно мајка му која се радуваше на неговиот успех.

фото: Принтскрин/инстаграм/филиппецовски

Деновиве, Пецовски по повод роденденот на неговиот татко, сподели фотографија од него и покажа како изгледа уште еден важен член на семејстовото.

„Среќен роденден татко мој. Да си ми жив и здрав, сите желби да ти бидат реалност, ти поскаувам се најубаво Фала ти за се, те сакам најмногу“ напиша Пецовски.

фото: принтскрин/инстаграм

Останати вести од Радио Милева