Радио Милева
Мултиталент

Во серијата „Суровиот град“ Џемре е скромна девојка, а погледнете ги приватните разголени фотографии на актерката (фото)

Во серијата „Суровиот град“ Џемре е скромна девојка, а погледнете ги приватните разголени фотографии на актерката (фото)
фото:инсатграм/ @1kadirercan

Сера Кутлубеј е родена во Анкара. Дипломирала на Универзитетот во Галиција, отсек театар,а дебитираше на екраните во 2016 год., во серијата „Килибарна“.

Потоа ги привлече креаторите на серијата, а потоа и публиката со својата неверојатна фигура и изглед! За Сера, оваа серија беше првиот голем проект во нејзината кариера.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sera Kutlubey (@skutlubey)

Таа не само што поседува актерски талент, туку има и одлични вокални вештини. Таа ја изведе песната во една од епизодите на серијата „Суровиот град“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sera Kutlubey (@skutlubey)

Таа секогаш се обидува да научи нешто ново: возење, пукање и не може да си го замисли животот без спорт. Слободното време го поминува далеку од градската врева, во природа или активни спортови (качување по ѕид, возење велосипед, играње кошарка).

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sera Kutlubey (@skutlubey)

Луда е за читање,а кога и е тешко да заспие, таа секогаш зема книга.Сера ја сака природата и чистиот воздух, сака цвеќиња,животни, особено мачки.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sera Kutlubey (@skutlubey)

Има мачка по име Џулиета и куче. Сера е разноврсна креативна личност: Покрај сите познати таленти, постои и друга – љубовта кон цртањето.

Останати вести од Радио Милева