Радио Милева

Во седмата деценија од животот Мадона ги рашири нозете како гимастичарка! (видео)

Во седмата деценија од животот Мадона ги рашири нозете како гимастичарка! (видео)
фото:инстаграм

Подготовките за нејзината турнеја „Мадам Х“ се во офанзива, а Мадона не се двоуми кога станува збор за објавите на „Инстаграм“ со кои ги информира фановите за тоа како се одвиваат работите.

Во последното видео, Мадона се покажа како се подготвува за проби. Според нејзиното видео, тоа подразбира кореспонденција, средување на косата и истегнување на нозете што не остави во чудо.

Пејачката е многу еластична и покрај годините, па со своето тело може да направи она што двапати помладите колешки не можат.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Madonna (@madonna) on


Видеото го привлече вниманието на нејзините следбеници, но и на нејзините славни колеги, пишува Воманшелтмаг. Затоа, Кели Рипа и остави ласкав коментар.

– Ако вака изгледаат нејзините подготовки, не можам да чекам таа да го покаже својот настап. Нејзината турнеја започнува на 12 септември. – напиша таа.

Останати вести од Радио Милева