Радио Милева

Во првата бременост беше многу исплашена, а сега Сека Алексиќ одлучи во која земја ќе се породи со синчето Исак

Во првата бременост беше многу исплашена, а сега Сека Алексиќ одлучи во која земја ќе се породи со синчето Исак
фото:инстаграм/сека алексиќ

Пејачката Сека Алексиќ (38) наскоро ќе го донесе на свет своето второ дете, а деновите пред да се породи ги поминува со одмор, за да ја зачува силата за породувањето и првите денови со своето бебе.

Пејачката и нејзиниот сопруг Вељко веќе подготвија се’, просторија и сите потребни работи за другото дете, синот Исак.

фото:инстаграм/сека алексиќ

– Сека ќе се породи во Белград, како што направи и првиот пат. Овој пат таа ќе се породи многу посмирено затоа што знае што ја чека, додека со Јаков беше многу исплашена. Таа и Вељко му кажаа на својот син за пристигнувањето на неговото братче уште на почетокот на бременоста и се чини дека нема да биде љубоморен, но никогаш не знае. Јаков е дете кое има целосна грижа од родителите и со кого обајцата играат во секое време. Сега, тој ќе мора да сфати дека има друштво – вели извор близок на пејачката.

Останати вести од Радио Милева