Радио Милева

Во пролетно уживање: Пипа Мидлтон се прошета со синот (фото)

Во пролетно уживање: Пипа Мидлтон се прошета со синот (фото)

По долга зима, веќе почнаа да владеат пролетните температури, познатите мајки излегоа на прошетка со своите синови.

Една од нив е и сестрата на војвотката од Кембриџ, Пипа Мидлтон која едвај чекаше да тргне во секојдневна прошетка со својот наследник роден во октомври претходната година.

По породувањето, Пипа брзо се врати во своја форма и да ја доведе линијата до совршенство.

За оваа прилика, Пипа облече бордо панталони, бела кошула и нежно розов капут.