Радио Милева

Во неа имаат потполна доверба: Еве кој ќе биде дадилка на синот на Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ

Во неа имаат потполна доверба: Еве кој ќе биде дадилка на синот на Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ

Според прогнозите на докторите, за неполн месец Алекснадра Пријовиќ треба да се породи и на свет да го донесе својот син Александар.

Неодамна, во спрските медиуми се шпекулираше дека наводно Пријовиќ сакала во нејзиниот стан да се всели нејзината мајка која ќе и помага по породувањето, но наводно Филип не дозволил.

FOTO: PRITNSCREEN/INSTAGRAM

Овие пишувања се покажаа како невистинити. Како што пренесуваат медиумите, мајката на Александра, Борка ќе се пресели на одредено време во новиот стан на Александра и Филип.

Овие инфоримации ги потврди и госпоѓа Пријовиќ.

FOTO: ZORANA JEVTIĆ

„Александра и Филип долго време размислуваа што да прават бидејќи не станува збор за едноставна работа. А и во ова време не знаеш на кого можеш да веруваш. Јас им предложив да дојдам и да бидам покрај Александра додека да оздрави, а и да се грижам за својот внук“ вели Борка.

Пријовиќ одлучи нејзиниот наследник да се вика Александар.

Останати вести од Радио Милева