Радио Милева

Во медиумите се појави вест дека Лепа Брена и Боба се уапсени во Монте Карло – пејачката веднаш реагираше

Во медиумите се појави вест дека Лепа Брена и Боба се уапсени во Монте Карло – пејачката веднаш реагираше
фото: принтскрин/инстаграм

Веднаш по завршувањето на вонредната состојба во Србија, Лепа Брена и нејзиниот сопруг Боба Живојиновиќ со приватен авион отпатуваа во Монте Карло.

Како што наведуваа некои од медиумите, тие наводно заминале таму за да купат нова јахта на која планираат да го поминат поголемиот дел од летото.

Брена максимално ужива во слободно време и редовно ги информира своите фанови како ги поминува времето во Монте Карло.

фото: принтскрин/инстаграм

Меѓутоа, на насловната страница на „Скандал“ осамна наслов: „Сите детали за апсењето на Брена и Боба во Монте Карло“.

фото: скандал.рс

По тој повод, фолк пејачката веднаш реагираше објавувајќи ја веста и кратко напиша:

„Глупост“ и на тој начин ги демантираше овие пишувања.

фото: инстаграм

 

 

 

Останати вести од Радио Милева