Радио Милева
роденденот е денот кој го чекаме цела година

Во костум од Вељко Ражнатовиќ: Еве како изгледаше внукот на Цеца на неговиот прв роденден (фото)

Во костум од Вељко Ражнатовиќ: Еве како изгледаше внукот на Цеца на неговиот прв роденден (фото)
фото: никола томиќ/телеграф.рс

Синот на Вељко Ражнатовиќ и Богдана Ражнатовиќ го прослави својот 1ви роденден, а по тој повод беше организирана прослава во еден белградски ресторан.

Декорацијата била во мотиви на лав, а роденденската торта  на 3 спрата.

За оваа прилика малиот Жељко беше облечен во бело – црвено костум во комбинација со црвена машна и појас во иста боја.

фото: Никола Томиќ

Меѓутоа, како што пишуваат медиумите овој костум бил на Вељко кога бил мал, па Цеца го чувала сите овие години токму за овој ден- роденденот на внукот.

фото: принтскрин/инстаграм

Вељко на роденденот се појавил во костум, додека пак Богдана одбрала фустан во сребрена боја.

фото: рас србија

На прославата присуствувале и голем број на познати личности меѓу кои Мелина и Харис Џиновиќ, Урош Живковиќ, Марина Вишковиќ, Сања Ѓорѓевиќ, Слоба Радановиќ, Аца Лукас и многу други.

фото: рас србија

Како што пишуваа медиумите, Цеца за прославата платила 15 000 евра.

Останати вести од Радио Милева