Радио Милева
честитката јавна, подарокот-тајна

Во домот на Лепа Брена се слави роденден: Снашката Прија полни 25 години, прва и честиташе свекрвата (ФОТО)

Во домот на Лепа Брена се слави роденден: Снашката Прија полни 25 години, прва и честиташе свекрвата (ФОТО)

Денес, вторник, 22 септември 2020 год.  во куќата на балканската мегаѕвезда, фолк пејачката Лепа Брена ќе одржи прослава по повод роденденот на снашката, Александра Пријовиќ, која денес полни 25 години!

На социјалната мрежа Инстаграм, меѓу првите, Лепа Брена на многу емотивен начин и го честиташе роденденот.


„Среќен роденден, љубовта, храброста и поддршката секогаш да те следат“ – и напиша Лепа Брена на Александра Пријовиќ оставајќи и знаци со емотикони на срце и бакнежи покрај пораката.

Подарокот што го подготвила за снашката, Брена јавно не го обелодени. Можеби заради тоа што сака да ја изненади или…? Остана да почекаме Прија сама да се пофали и обзнани, каков бакшиш добила за 25-иот роденден од свекрвата!?  Како и да е, честитката на Брена осамна како јавна, а подарокот… остана тајна?!

Останати вести од Радио Милева