Радио Милева

Во детството стана популарен како Хари Потер, а денес овој актер е непрепознатлив (фото)

Во детството стана популарен како Хари Потер, а денес овој актер е непрепознатлив (фото)
фото извор: irishtimes.com

Некогаш беше најпознатото момче на светот, а се прослави со улогата на волшебник.

Актерот Даниел Редклиф, кој со години го следи прекарот Хари Потер, денес е непрепознатлив во однос на момчето кое го паметиме од филмот.

Редклиф моментално снима нов трилер „Escape from Pretoria“, по вистинска приказна, каде го глуми Тим Јенкин, јужноафрикански активист кој бил политички затвореник кон крајот на 70-тите.

фото:Profimedia, Backgrid Australia

Јенкин со уште двајца успева да побегне од затвор. Актерот, кој оваа година ќе наполни 30 години, речиси е непрепознатлив со долгата перика, брадата и очилата.

фото:Profimedia, Backgrid Australia

Филмот е во режија на Франсоа Анан, а покрај редклиф глумат и натан Пејџ и Марк Леонард Винтер.