Радио Милева

Во црно ама проѕирно и ултра кусо: Татјана Лазаревска „удри“ на провокација (фото)

Во црно ама проѕирно и ултра кусо: Татјана Лазаревска „удри“ на провокација (фото)

Откако речиси целото лето го помина во родната Македонија, а малку беше и во посета на Америка, фолк пејачката Татјана Лазаревска ги спакува куфетите и повторно се качи на авион на пат кон Австралија каде со семејството живее веќе неколку години.

Но, пред да се поздрави со роднините, поријателите, колегите, пејачката одлучи да направи една провокативна фотосесија која ќе и послужи за настапите и секако како промотивен материјал на социјалните мрежи.

 

View this post on Instagram

 

Back to reality…❤

A post shared by Tatjana Lazarevska (@tatjanalazarevska_) on

Токму таму, на нејзиниот профил се најдоа фотографиите на кои е облечена во ултра кусо црно фустанче со кое застана во провокативни пози кои веројатно и станаа омилени.

 

View this post on Instagram

 

#newphotography2018

A post shared by Tatjana Lazarevska (@tatjanalazarevska_) on

Носи црно ама на одредени делови проѕирн, баш во пределот кај нозете.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tatjana Lazarevska (@tatjanalazarevska_) on

Татјана си сфатила за работата која ја работи, особено во фолк водите, во денешно време не поминува без провокација, па си се фати на работа.