Радио Милева

Внуката на Ана Бекута која ја споредуваат со Кајли Џенер дојде со баба и во „Ѕвездите на Гранд“ (фото)

Внуката на Ана Бекута која ја споредуваат со Кајли Џенер дојде со баба и во „Ѕвездите на Гранд“ (фото)
фото:ана бекута/инстаграм

Пејачката и член на жирито на „Ѕвездите на Гранд“, Ана Бекута од синот Игор Полиќ, ја доби убавата внука Соња Полиќ.

Додека внукот на Ана ретко се изложува во јавноста, внуката напејачката е послободна и сака камери.

фото:соња полиќ/инсатграм

Поради оваа причина, Ана ја покани да биде член на нејзиниот тим, кој ги подготвува натпреварувачите на „Ѕвездите на Гранд“ чиј ментор е таа.

фото:соња полиќ/инсатграм

Поточно, Соња со години се занимава со шминка, честопати ја разубавува и нејзината позната баба, а ова е можност Соња да сподели неколку корисни совети за шминката на девојчињата кои се натпреваруваат.

фото:соња полиќ/инсатграм

Инаку, српските медиуми често ја споредуваат Соња со Кајли Џенер, секако само физички и тоа пред позната ријалити ѕвезда да направи операција на лицето.

Останати вести од Радио Милева