Радио Милева

Внимание, гледате во најсексапилната жена на светот, а некогаш и велеа дека е предебела

Внимание, гледате во најсексапилната жена на светот, а некогаш и велеа дека е предебела

Манекенката Кејт Аптон е прогласена за најсексапилната жена на планетата во изборот на магазинот „Максим“. Аптон ќе осамне на насловната страница која излегува на 19-ти јуни, а во тој број ќе се најде листата на 100 најсексапилни жени на светот.

Бујната манекенка го зазема првото место во жестоката конкуренција меѓу убавици како: Кендал Џенер, Џиџи Хадид, Тејлор Свифт, Мајли Сајрус…

A post shared by Kate Upton (@kateupton) on


Кејт на насловната позира во топ врзан на градите кои едвај ги задржа. Иако денес е позната по своите облини, на почетокот на кариерата и задаваа проблеми. Откако со 19 години се појави на својата прва насловна, модните критичари тврдеа дека е предебела да се занимава со манекенство.

Desert heat 🔥 #MaximHot100 @maximmag

A post shared by Kate Upton (@kateupton) on

-Ми се случи тој голем чекор во кариерата, а тие ме спречуваа. Морам да им заблагодарам на тие луѓе бидејќи ме натераа да размислувам што сакам од себе и животот и како гледам на своето тело, вели Кејт.

A post shared by Kate Upton (@kateupton) on


Сега им ги затвори устите на сите.