Радио Милева
Трета среќа

Виолончелистот од „2 Челос“ стана татко по третпат – сопругата се породила дома (фото)

Виолончелистот од „2 Челос“ стана татко по третпат – сопругата се породила дома (фото)
фото:лука шулиќ/инстаграм принтскрин

Лука Шулиќ и неговата сопруга Тамара добија трето дете, синот Лео.

Поранешниот член на групата „2 Cellos“ со фановите ја сподели убавата вест – дека Тамара се породила во нивниот дом и дека сè поминало како што треба.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by LUKA SULIC (@lukasulicworld)

– Се роди нашето трето мало чудо, токму во нашиот дом – малото момче Лео. Јас сум толку горд на мојата убава и силна сопруга. Нека започне хаосот – напишал Лука, меѓу другото, на Инстаграм.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by LUKA SULIC (@lukasulicworld)

Инаку, Лука и Тамара ги имаат и синот Вал и ќерката Хана.

Останати вести од Радио Милева