Радио Милева

Виното ја „удри“ Лепа Брена во глава, па почна да се глупира пред камерата (фото)

Виното ја „удри“ Лепа Брена во глава, па почна да се глупира пред камерата (фото)
фото:инсатграм/лепабрена

Лепа Брена отиде да ја посети сестра си Факета која со сопругот Зоран и двете ќерки повеќе од 20 години живее во Канада.

Сестрите поради далечината не се гледаат често, па сега се забавува со чаша вино. Брена се фотографираше со внуката Мајда, а во таа прилика направи неколку откачени гестикулации.

фото:инсатграм

Најпопуларната пејачка на поранешна Југославија се однесуваше опуштено, а потоа „откачи“, што ја насмеа нејзината внука која исто така почна да се шегува со неа.

фото:инсатграм

-Добро вино, напиша Брена за „лудите“ фотографии со семејството.

фото:инсатграм

Пред две години пејачката призна дека понекогаш знае да се напија по некоја чаша вино, како што вели за здравје.

Останати вести од Радио Милева