Радио Милева

Вил Смит за 50-от роденден ја направи најлудата работа во животот (видео)

Вил Смит за 50-от роденден ја направи најлудата работа во животот (видео)

Славниот холивудски миленик Вил Смит  пред неколку дена го прослави својот 25-ти роденден и тоа на несекојдневен начин, а овој јубилеј сигурно ќе го памети до крајот на животот.

Имено, актерот одлучи за 50-от роденден да скокне од хеликоптер на прочуениот Волем кањон на Колорадо.

-Ова беше спектакуларно. Сугурно ќе го повторам! Целиот Голем кањон е мој!им порача подоцна Вил на своите фанови, а снимката ја објави и пред и по скокот кој ги воодуишеви сите што го сакаат.

На снимката која ја објави пред скокот, Вил ги насмеа обожавателите со зборовите:

-Знаеш дека можеш да правиш нешто лудо тогаш кога сегашната и поранешна сопруга тотално се согласуваат со тоа.


Потсетуваме, Вил Смит е во брак со Џејда Пинкет Смит од 1997 година, а од 1992 до 95 беше во брак со Шери Зампи.