Радио Милева

Викторија Бекам како и секогаш во беспрекорен стајлинг, но за еден детаљ направи голема грешка, па сега сите ја зборуваат (фото)

Викторија Бекам како и секогаш во беспрекорен стајлинг, но за еден детаљ направи голема грешка, па сега сите ја зборуваат (фото)
фото:инсатграм/викторијабекам

Модната дизајнерка и поранешна „Спајсица“, Викторија Бекам, привлече внимание кај фотографите додека беше во шопинг на улиците на Лос Анѓелес.

Имено, како што сме навикнати кога оваа позната дама е во прашање, стилски грешки кај неа речиси да нема.

Па така, и овој пат воодушеви со своето модно улично издание. Непогрешната комбинација беше фармерки и бела маичка, зачинета со ефектен детаљ, како што се завиткание ногавици и салонките во неон нијанса.

Меѓутоа, она што на сите им „падна во око“ е изборот на високите потпетици кои веднаш се забележува дека и се доста поголеми од потребното.

Очигледно дека и на викторија може да и се случи пропуст како и на секој „обичен смртник“.

Останати вести од Радио Милева