Радио Милева

Викторија Бекам ја искритикуваа поради фотографија на која е нејзината ќерка: „Не е смешно, изгпедаат како зомби“

Викторија Бекам ја искритикуваа поради фотографија на која е нејзината ќерка: „Не е смешно, изгпедаат како зомби“
фото: гуливер гети имагес

Викторија Бекам на својот „Инстаграм“ објави фотографија на која е со уредничката на „Вог“, Ана Винтур , како и фотографии на кои нејзината ќерка Харпер зад сцената се дружи со моделите.

Меѓутоа, наместо позитивни коментари, на објавата се нижеа негативни коментари за манекенките кои изгледаат многу слабо, па ги нарекоа „зомби“.

 

View this post on Instagram

 

Kisses from my #VBSS20 front row!!!! X VB

A post shared by Victoria Beckham (@victoriabeckham) on

„Не е смешно, изгледаат како зомби“, „Моделот на левата страна изгледа анорексично, моделите не треба да изгледаат така“ само некои од коментарите.

Многумина истакнаа дека ќерката на Викторија не треба да биде во такво друштво.

Останати вести од Радио Милева