Радио Милева

Виктор Троицки стана татко по вторпат, а еве кое име го одбра за наследничката

Виктор Троицки стана татко по вторпат, а еве кое име го одбра за наследничката
фото: ата имагес

Славниот тенисер Виктор Троицки пред некој ден стана татко по вторпат кога неговата сопруга Александра Троицки се породи и на свет донесе здраво девојче.

Александар и Виктор се пресреќни поради приновата, а самото породување поминало без никакви компликации.

Парот подолго време размислувал како ќе се вика наследничката, а првите денови само се нагодуваше бидејќи и тие не знаеле кое име да го одберат.

„Се е во најдобар ред, и мајката и бебето се чувствуваат добро. Јас сум со повозрасната ќерка, ја чувам. Се уште не знаеме кое име ќе го даде на ќерката“ изјави тенисерот за Блиц.

На крајот се одлучиле за името Дарија.

Ова име има потекло од грчкиот јазик, а во српскиот јазик е изведено од зборот

Останати вести од Радио Милева