Радио Милева

Вики Миљковиќ за Ѓорѓе Давид: „Знаев за неговата состојба, не сакам да ширам паника!“

Вики Миљковиќ за Ѓорѓе Давид: „Знаев за неговата состојба, не сакам да ширам паника!“
фото:звезде гранда/инсатграм

Вики Миљковиќ зборуваше за здравствената состојба на Ѓорѓе Дејвид, кој има пневмонија и рече дека тој се обидува да мисли позитивно затоа што е воден од изреката – какви ти се милите, таков ти е животот.

Миљковиќ за српските медиуми откри дека во групата каде што зборуваат членовите на жирито на „Ѕвездите на Гранд“, сите тие му даваат голема поддршка на својот колега и му испраќаат позитивна енергија, за полесно да го надминат овој стресен период.

фото:вики миљковиќ/инстаграм

– Што можам да ти кажам, знаев сè. Ѓорѓе ни кажа пред 3 дена дека е хоспитализиран и има пневмонија. Исто така знаеме дека тој бил префрлен во Клиничкиот центар и бил тестиран за коронавирус. Не сакам да кренам вознемиреност и паника, искрено размислувам позитивно и се надевам дека не е од што се плашиме сите. Сакам да ми испратат позитивни мисли затоа што секогаш сум водена од тоа – рече таа.

– Навистина не мислам дека е тоа за што се сомнева, но ќе знаеме многу наскоро откако ќе излезат резултатите – рече пејачката за „Ало.рс“, додавајќи дека нејзината изолација за новата ситуација во земјава воопшто не и паѓа тешко, и дека сега има повеќе време да се посветите на себеси и најблиските.

Останати вести од Радио Милева