Радио Милева

Вики Миљковиќ за еден детаљ во новиот дом ќе плати 10 000 евра

Вики Миљковиќ за еден детаљ во новиот дом ќе плати 10 000 евра
фото: Инстаграм

Пејачката Вики Миљковиќ неодамна купи три стана во „Белград на вода“ , а еден од нив планира да  го уреди по сопствена желба, па дури пејачката е подготвена за еден предмет да плати 10 000 евра.

Како што пишуваат српските медиуми, Вики во својот стан сака да вгради камин за кој ќе плати 10 000 евра.

„Вики и Ташке одлучија во дневната соба да стават камин. Веќе избраа модел од швајцарски произведувач, а каминот ќе биде вграден во ѕид. Мајсторите треба да започнат да работат следната недела, а Вики одлучи да не штеди кога е во прашање уредување на домот“ тврди извор близок на пејачката.

За потсетување, Вики овие денови живее во хотел бидејќи како што вели се иселила од куќата, а станот се уште не е подготвен за вселување.