Радио Милева

Вики Миљковиќ се сели во елитна белградска населба, а еве каде живееше 20 години (фото)

Вики Миљковиќ се сели во елитна белградска населба, а еве каде живееше 20 години (фото)
фото:инстаграм/вики миљковиќ

Пејачката Вики Миљковиќ купила стан во елитно соседство во Белград, а во моментов се сели. Вики ангажирала тим да ги пренесе своите работи на новиот имот.

Миљковиќ заедно со семејството ја напушти вилата во Бежаниска коса каде што живееше 20 години, каде соседи и беа Саша Поповиќ и Лепа Брена.

фото:принтскрин/тв пинк

Тимот на „Папарацо лов“ ја „фати“ за време на преселбата во дел од градот каде цената на квадратот на становите е помеѓу 3.000 и 7.000 евра.

Како што пишуваат српските медиуми, Вики ќе им биде сосетка на голем број богати и славни личности, од кои повеќето се спортисти.

фото:принтскрин/тв пинк

Пејачката претходно спомна како заработката од кариерата ја инвестира во недвижнини.