Радио Милева

Вики Миљковиќ открива: „За време на гласањето во „Ѕвездите на Гранд“ некогаш се случува неправда“

Вики Миљковиќ открива: „За време на гласањето во „Ѕвездите на Гранд“ некогаш се случува неправда“
фото:instagrm

Пејачката Вики Миљковиќ е една од членовите на жирито “Ѕвезда Гранда”, а речиси секојдневно работи со кандидатите на кои е ментор.

Меѓутоа, како што пишуваат српските медиуми, покрај обидот да ги пренесе своите вештини на младите луѓе, пејачката тешко толерира кога нејзините конкуренти не се покажуваат во најдобро светло.

– Вики е исклучително чувствителна и сè се случува во натпреварот. Таа целосно го посветува вниманието на кандидатите, таа навистина се обидува и негативните коментари паѓаат на нејзината сметка. Потребно е многу време да ги пренесе своите знаења и вештини на овие млади луѓе, а исто така е конкурентно, па затоа сакаат да се покажат подобро кога ќе излезат на сцената. Се повредува кога тие имаат проблем, па доживуваат некоја трема, или кога има неправда во гласањето. Се бори за нив и тоа е навистина на маки во последните денови – открива добро информиран извор и додава:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Viki Miljkovic (@viki_miljkovic) on


– Со денови со нив во студиото, не и е тешко да  повторуваат сѐ што не го разбираат. Таа дава максимум за да го добиете најдоброто од сите. Од сето ова, нејзе и останува малку слободно време, но кандидатите ја фалат како навистина одличен ментор – заклучи изворот и продолжува:

Кога ја снимивме “Ѕвездите на Гранда” ја запознавме Вики Миљковиќ, која ни кажа дека работи со своите кандидати.

– Многу кандидати продолжија, сега почнуваме да се подготвуваме за третиот круг. Со оглед на тоа што имам уште неколку кандидати кои се натпреваруваат на почетокот на март и кои се борат за нивно пласирање во следниот круг, морам да ги обновиме часовите со нив, за што ќе се каже дека ќе го применат наученото.

На наводите за неправдата што се случува за време на гласањето, Вики истакна дека тоа доаѓа кога членовите на жирито не се согласуваат еден со друг.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Viki Miljkovic (@viki_miljkovic) on

– Морам да признаам дека засега има повеќе или помалку реална ситуација.Неправдата е  во смисла дека не се договараме. Потоа еден во жирито очекува некој друг да гласа, што нема да се случи. Тогаш некој неправедно останува без гласови. Ова не е случај само со моите кандидати, тоа може да се случи кај секој од нас, како што се случува. Понекогаш ми е навистина погрешно да се грижам за тоа. Не сакам некој да се вознемири, но тоа е прашање на време. Сепак, тоа е претежно реалистично. Сликата не може да се смени без разлика дали тој е на чекање или е за директен премин – вели пејачката и додава дека поради работата има малку време за уживање.

“Имам многу малку слободно време, малку останува за мене и сето тоа е напорна работа, особено менторство со кандидатите”, рече Вики, а пренесува српски Еспресо.

фото:Инсатграм/викимиљковиќ

Останати вести од Радио Милева