Радио Милева

Вики Миљковиќ ја отвори вратата од домот каде израснала и ја покажа мајка си (фото)

Вики Миљковиќ ја отвори вратата од домот каде израснала и ја покажа мајка си (фото)
фото:вики миљковиќ/инстаграм

Пејачката Вики Миљковиќ ја отвори вратата од домот во кој пораснала за српската емисија „Ексклузив“.

Популарната пејачка и член на жирито на „Sвездите на Гранд“е родена во Ниш, каде и пораснала, а таму се уште живеат уште нејзината мајка Зорка и братот Владица, со кои е многу приврзана.

Вики е стандарден член на жирито на популарното шоу, и зад себе има успешна кариера, а нејзината мајка е задоволна од тоа што го постигнала нејзината ќерка.

фото:принтскрин/ексклузив/пулсонлајн.рс

Сепак, тешко и паѓа кога ќе ја нападнат нејзината Виолета, вели Зорка.

Миљковиќ откри и колку често ги посетува своите најблиски.

фото:принтскрин/ексклузив/пулсонлајн.рс

„Мајка ми и брат ми ги посетувам барем еднаш месечно, затоа што сум исклучително приврзана кон нив“, откри Вики во емисијата.

фото:принтскрин/ексклузив/пулсонлајн.рс

За потсетување, Вики секогаш гордо истакнува дека пораснала во Ниш, додека денес има имот во елитниот дел на Белград.

Останати вести од Радио Милева