Радио Милева

Вики Миљковиќ и сопругот доживеале вистинска драма кога нивниот седумгодишен син се разбудил парализиран

Вики Миљковиќ и сопругот доживеале вистинска драма кога нивниот седумгодишен син се разбудил парализиран
фото:вики миљковиќ/инстаграм

Фолк пејачката и нејзиниот сопруг Драган Ташковиќ преживеаја вистинска драма кога нивниот тогашен седумгодишен син се разбудил парализиран едно утро.

Пејачката Вики Миљковиќ и член на жирито на музичкиот натпревар „Звезде Гранда“ доживеа вистинска семејна драма пред неколку години, кога нејзиниот син Андреј не можеше да застане на нозе.
Здравствената состојба на синот на пејачката се влошила, тој имал треска, нозете биле згрчени, а стапалата биле тврди како камен.

„Андреј имаше температура неколку дена што не можевме да ја смалиме ниту со сирупи, капење, завиткувње во ракија … Ниту еден бабин лек не помогна. Отидовме на лекар, направивме крвни тестови и тоа траеше неколку дена, а потоа температурата падна. и тоа беше првата вечер што Андреј спиеше нормално. Само што помислив дека сè е готово, јас се разбудив од неговиот плач дека не може да стои на нозе. Тие моменти беа ужасни – да не се повтори! “, рече пред тоа многу години Вики за српските медиуми.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Viki Miljkovic (@viki_miljkovic) on

Како што изјавила во тоа време, и било јасно дека станува збор за мускулен спазам, но не можела да разбере зошто се случува и во двата екстремитети.

Малиот Андреј, кој веќе не е мал, се опорави целосно и денес е целосно здрав, а семејството на пејачката има само причини за среќа и смеа.

Останати вести од Радио Милева