Радио Милева
Доста е!

Вики Миљковиќ го услови Саша Поповиќ: „Заштити ме или си одам! Нема да пијам лекови за смирување поради Карлеуша!“

Вики Миљковиќ го услови Саша Поповиќ: „Заштити ме или си одам! Нема да пијам лекови за смирување поради Карлеуша!“
фото: вики миљковиќ/инстаграм

Вики Миљковиќ повеќе не може да издржи понижување, критики и навреди на нејзина сметка, па му се закани на Саша Поповиќ дека ќе го напушти жирито на „Ѕвездите на Гранд“ доколку тој не застане зад неа.

Таа веќе не сака да доживува стрес на секое снимање, иако тоа не го покажува на сцената.

Имено, на едно од последните снимања по навредите од Јелена Карлеуша, Вики морала да земе седатив и да паузира за да се смири и да го продолжи снимањето на шоуто. Близок извор од местото на настанот раскажа што всушност се случило на снимањето.

– Поради кандидатот на кого Вики е ментор, имаше многу проблеми. Сите беа против поминување на Кристина, но Вики инсистираше на тоа. Ана Бекута, Снежана и Давид ги дадоа своите гласови од сожалување, но тие се согласија со остатокот од жирито дека кандидатот не треба да оди понатаму. Карлеуша се измори од слушање на Вики и нејзините објаснувања, па почна да „пука“ кон неа, а Поповиќ мавташе со рацете и покажуваше кон Вики – откри е извор за „Свет-скандал“и продолжи да прераскажува:

 

View this post on Instagram

 

Style: @hana_olajic Haljina: @penna_atelier Sminka: @natasamicovic Frizura: @frizer_vm #vikimiljkovic #zvezdegranda

A post shared by Viki Miljkovic (@viki_miljkovic) on

– Мислам дека е кармички недозволиво во ова шоу Вики да ни го даде главниот збор. Бевме толку уморни што ја оставивме да зборува малку, но доволно. Не зборувај повеќе со Вики, ни го уништуваш рејтингот, нема што да кажеш паметно. Саша, можеш ли да ми кажеш од каде потекнува Вики, праша Јелена, на што Саша одговори дека е од Вртопак, а Миљковиќ веднаш се побуни и објасни дека нејзината мајка е од тоа село, а таа од Ниш, завршува изворот наведувајќи дека Вики повеќе не може да го издржи односот кон неа во шоуто.

Останати вести од Радио Милева