Радио Милева

(ВИДЕО) Нозе кренати во вис: Сања Николиќ со домашна снимка покажа колку и се може!

(ВИДЕО) Нозе кренати во вис: Сања Николиќ со домашна снимка покажа колку и се може!

Пред екот на летната сезона, се повеќе сме сведоци дека повеќето по зимската хибернација одлучија да излезат од комфорот и да се фатат за работа со вежбање во теретаните, за доведување на линијата до посакуваната форма.

Е сега, на едни им треба повеќе напор, труд и мотивација, на други помалку, а пак на трети не им треба воопшто или пак многу малку, како во случајот на Сања Николиќ.

Некогашната водителка и мисица, се уште ја држи витката линија, па свесна за својот физички изглед и повеќе од јасно и е дека не и треба многу труд за да изгледа совршено.

Таа е се почест корисник на социјалните мрежи, а деновиве објави неколку моменти во домашен амбиент со фокус кон нејзините витки нозе.

A post shared by Sanja Nikolic (@sanjanikolic) on


На една од снимките таа ги крена нозете и ги помрдна неколкупати, па напиша:

-Доволно за денес, напиша во описот дополнет со симбол од мускулест бицепс.

Доволно за денес 💪🧦

A post shared by Sanja Nikolic (@sanjanikolic) on

Кога и се може, зошто да не и вака!