Радио Милева

Весна Змијанац искрено за минатото, голите фотографии и осаменоста

Весна Змијанац искрено за минатото, голите фотографии и осаменоста
фото:инстаграм/весна змијанац

Српската пејачка весна Змијанац во интервју за еден српски медиум говореше на теми поврзани со нејзината криера, но и приватниот живот.

На прашањето како би ги коментирала денешните естрадни уметници кои имаат тенденција да бидат разголени во јавноста, Весна Змијанац вели дека не бега од голотијата уште од почетокот на нејзината кариера, но тоа, за разлика од нејзините помлади колешки, таа го правела со повеќе вкус.

фото:инстаграм/весна змијанац

– Го правев тоа малку поинаку, беше некако поексклузивно и еротско, колку и смееше во тоа време – објаснува пејачката, додавајќи дека за тоа никогаш не наишла на било каква осуда.

– Никој досега не ми забележа. Беше убаво и со вкус, а јас пеев толку добро и имав одлични песни, како што е и денес, така ми простува – рече пејачката за „The Scene “, која важеше за една од најатрактивните пејачки во својата младост.

Сепак кога е во прашање приватноста, Весна открива дека била доста осамена.

фото:инстаграм/весна змијанац

– Не можеа додворувачите да стигнат до мене, за жал. Имав толку голема безбедност околу мене што понекогаш тажно ми беше да бидам сама во хотели и станови. Некако, бев потполно заштитена, само на сцена и во хотел “, објаснува пејачката, тврдејќи дека денес е слободна жена, но сепак привлечена кон помладите мажи.

– Отсекогаш било така. Овие постарите, се разбира, не можеа да бидат подобри. Јас сум слободна жена, можам да зборувам и да правам што сакам – искрена е Весна.

Останати вести од Радио Милева