Радио Милева
среќен роденден

Весна Бејби Петрушевска со емотивна порака до најсаканата личност: „Секој може да биде татко, но посебните може да бидат тато“

Весна Бејби Петрушевска со емотивна порака до најсаканата личност: „Секој може да биде татко, но посебните може да бидат тато“
фото: Инстаграм/весна бејби петрушевска

Македонската актерка Весна Бејби Петрушевска не е од оние корисници на социјалните мрежи кои постојано висат и деноноќно да објавуваат каде се и што прават.

Таа некогаш знае да се огласи објавувајќи нешто поврзано со својата професија односно актерството, да сподели некој момент со децата или пак да го каже своето мислење или став.

Меѓутоа, Весна деновиве на својот „Инстаграм“го покажа својот татко Кирил кој славеше роденден.

По тој повод Петрушевска напиша кратка но емотивна порака:

„Секој човек може да биде татко, но само посебните можат да бидат тато“, напиша Весна покрај фотографијата со татко си.

фото: Инстаграм/весна бејби петрушевска

Под објавата се нижеа честититки, а меѓу нив се најде и онаа на Тијана Дапчевиќ која напиша: „Среќен роденден Кирца“.

фото: Инстаграм/весна бејби петрушевска

Инаку, таткото на Петрушевска наполни 77 години.

Останати вести од Радио Милева