Радио Милева

Вељко Ражнатовиќ со искината маица и трубачи започна да го слави раѓањето на синот (видео)

Вељко Ражнатовиќ со искината маица и трубачи започна да го слави раѓањето на синот (видео)
фото: Ненад Вујановиќ

Вељко Ражнатовиќ и Богдана станаа родители на нивното прво дете, синот Жељко.

Утринава во 10 часот, Богдана се породи во една приватна клиника во Белград, а како пренесуваа српските медиуми Вељко присуствувал на породувањето.

Во семејниот дом на Ражнатовиќ вечерва ќе биде организирана прослава по повод раѓањето на Жељко.

фото: Ненад Вујановиќ

Меѓутоа, Ражнатовиќ веќе почнаа да слават, па пристигнаа трубачи пред клиниката каде се породи Богдана.

Од болницата излезе и Вељко, па заедно со неговата мајка  Цеца и сестрата Анастасија започна да го слави раѓањето на синот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by STAR Magazin (@star_magazin) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by STAR Magazin (@star_magazin) on

Останати вести од Радио Милева