Радио Милева
поздрав од мајка Србија

Вељко Ражнатовиќ со чудна фотографија ја разбранува јавноста: Во едната рака карабинот, во другата синот (ФОТО)

Вељко Ражнатовиќ со чудна фотографија ја разбранува јавноста: Во едната рака карабинот, во другата синот (ФОТО)

Вељко Ражнатовиќ објави фотографија на Инстаграм со неговата сопруга Богдан и синот Жељко, што предизвика многу коментари.


Имено, додека тие со друштво беа на мал пикник и прошетка во природа, Вељко позираше со пушка во едната и малиот Жељко во другата рака, големо куче покрај него, како и Богдана кој лупеше краставици.

При тоа Ражнатовиќ стави интересен опис покрај фотографијата:


„Дали знаеш од каде сине, погледни ги сивите планини, цвеќето со маслов лик расцветало, Шумадија сонце ја огреало… (би ги замолил сите повеќе да не ја пријавуваат фотографијата, благодарам, сликата никого не навредува) Поздрав од мајка Србија“ – им се обратил Вељко на своите следбеници, но и на сите други „лајкери“ и „хејтери“ кои или го обожаваат или „не можат да го смислат“ синот на Цеца и покоен Аркан. Како него, така и неговите постапки.

 

Останати вести од Радио Милева