Радио Милева

Вељко Ражнатовиќ проговори за свадбата: „Да се прашувам јас, уште утре би се оженил, ама…“

Вељко Ражнатовиќ проговори за свадбата: „Да се прашувам јас, уште утре би се оженил, ама…“
фото:инсатграм/вељкоражнатовиќ

Боксерот и син на Цеца Ражантовиќ, Вељко, наскоро треба да застане на „лудиот камен“, а неговата свршеница Богдана Родиќ веќе е глава на семејството.

„Да се прашувам јас, уште утре би се оженил. Не знам, кога жената ќе каже, таа е газдарица“, вели Вељко.

Цеца и Анастасија понекогаш ги гледаат неговите мечови, но младиот боксер вели дека ќе ги наговори мајка си и сестра си да му дојдат на следниот меч на 31-ви мај, порачува Вељко во една утринска емисија.

фото:инсатграм/вељкоражнатовиќ

Потсетуваме, младиот боксер планира по Богдана да оди да ја побара од нејзините, иако таа веќе живее кај Ражнатовиќ, но ќе ги испочитуваат обичаите. Тој открива и дека на свадбата ќе имаат 500 гости.

Останати вести од Радио Милева