Радио Милева

Вељко Ражнатовиќ откри колку тешко му паѓа улогата на татко, но и зошто сакал првото дете да е син

Вељко Ражнатовиќ откри колку тешко му паѓа улогата на татко, но и зошто сакал првото дете да е син
фото: ата имагес/дамир дервишагиќ

Вељко Ражнатовиќ доби син за кој го одбра името Жељко, а сега откри зошто сакал првото дете да е машко.

Тазе печениот татко призна дека не би знаел како да се однесува со женско дете.

„Се молев на Бога да добијам машко дете затоа со машко знаев што и како ќе правам, а за женско појма немам, ќе морам да ставам прст на глава, да размислувам. Јас сум малку радикален. Би бил полош од Никола Којо, тој ја пушташе да оди на сплавови, јас не би ја пуштал“ изјави Вељко за „Екслузивно“ и додава дека обврските околу бебето не му паѓаат тешко.

фото: Немања Николиќ

„Уживам во тоа да менувам пелени, направим игра, се бакнуваме, жената го бања бебето. Или тренирам или сум со кучето. Имавме бабица првите 12 дена додека не падна папокот, сега куќата е полна со жени, сите тие имале деца. На мојата мајка и сестра тоа им е најубав подарок, сите ќе го разгалат, но јас тоа нема да го дозволам“.

Потсетуваме, во ноември претходната година Вељко заплива во брачните води со Богдана Родиќ, а оваа година во март станаа родители на првото дете.

Останати вести од Радио Милева