Радио Милева

Вељко Ражнатовиќ отиде во родното место на Цеца кај баба и дедо, а сите се изненадија од она што го прави таму (фото)

Вељко Ражнатовиќ отиде во родното место на Цеца кај баба и дедо, а сите се изненадија од она што го прави таму (фото)
фото:Петар Димитријевиќ/Рас србија

Синот на српската фолк ѕвезда Цеца Ражнатовиќ, Вељко Ражнатовиќ, отпатува во родното место на својата мајка –Житораѓа.

Откако пристигна, Вељко веднаш се зафати за работа во дворот и бавчата, а тоа го забележа со камерита и на социјалните мрежи сподели снимка со лопата во рацете.

фото:Инсатграм

Покрај тоа, Вељко целото време е распеан, а оваа напорна работа очигледно не му паѓа тешко.

Сепак, повеќето негови следбеници беа изненадени што од така рано наутро е подготвен за такви активности.

фото:инстаграм

Инаку, Вељко ова лето 2019 година ќе заплови во брачните води и ќе и се вети на својата сакана свршеница Богдана.