Радио Милева
ги стопи срцата...

Вељко Ражнатовиќ отиде со малиот Жељко во маркет: Додека синот на Цеца пазареше, малиот му заспа… во корпата за пазарење! (ФОТО)

Вељко Ражнатовиќ отиде со малиот Жељко во маркет: Додека синот на Цеца пазареше, малиот му заспа… во корпата за пазарење! (ФОТО)

Вељко Ражнатовиќ, наследникот на покојниот Аркан и Цеца Ражнатовиќ, неодамна го прослави својот 24-ти роденден. Сестра му Анастасија со емотивни зборови му го честиташе роденденот на својот брат и покажа колку е горда на него.

„Среќен роденден! Те сакам најмногу“ – напишала на својот Инстаграм младата музичка sвезда која има неизмерна љубов не само за братот, туку уште поголема и за неговиот наследник, внукот Жељко.

Вељко никогаш не криел колку е поврзан со неговата сестра и мајка му Цеца, но не ја криел и неговата голема љубов кон сопругата Богдана на која постојано и помага во домашните работи.
Така овој пат таа го испрати Веакона пазарење. Тој сосебе  го зеде својот син Жељко и заедно со малиот заминаа да купат нешто во маркетот, од каде синот на Цецасподели видео кое насмеа многу луѓе.

Имено, додека тој ја туркаше количка со корапа во продавницата и  бараша продукти по полиците и рафтовите нарачани од сопругата, м на малиот очигледно му било здодевно… И додека се сврти, малиот Жељко слатко си заспал во корпата за пазарање. Таткото тој момент го овековечил, па покажа како неговиот син слатко спие додека тој пазарува, а глетката на многумина им го „стопи срцето“.

„Павам“, напиша Вељко пкусо на фотографијата споделена на своите приказнни на Инстагарам.

Останати вести од Радио Милева