Радио Милева

Вељко Ражнатовиќ објави снимка од ултразвукот од бремената Богдана (фото)

Вељко Ражнатовиќ објави снимка од ултразвукот од бремената Богдана (фото)
фото: приватна архива

Вељко Ражантовиќ и Богдана Родиќ официјално запливаа во брачните води на 24 неомври, а за нивната свадба не престанува да се пишува.

Меѓутоа, она што посебно го радува парот е тоа што следната година ќе станат родителни на нивното прво дете.

Вељко, неодамна откри дека со Богдана очекуваат син кој ќе се вика Жељко.

Ражнатовиќ на својот „Инстаграм“ објави видео од ултразвукот на својата сопруга Богдана која е во четвртиот месец од бременоста.

фото: Инстаграм

Тој овој момент го доживеа многу емотивно, па својата среќа ја сподели и со неговите следбеници на социјалните мрежи.

фото: Инстаграм

 

Останати вести од Радио Милева