Радио Милева

Вељко Ражнатовиќ објави фотографија од сопругата, а поради описот следеа лавина коментари (фото)

Вељко Ражнатовиќ објави фотографија од сопругата, а поради описот следеа лавина коментари (фото)
фото:вељко ражнатовиќ/инстаграм

Вељко Ражнатовиќ и неговата сопруга Богдана наскоро ќе станат родители, а идниот татко не ја крие гордоста и среќата по тоа прашање.

Имено, Вељко често ги објавува заеднички фотографии на Богдана, а сега тој се сети на најубавиот ден во нивните животи, нивната свадба, која многумина ја нарекуваат „свадба на векот“.

– Пред, кога беше слаба, те сакам Богданкаа – напиша Вељко и уште еднаш и покажа на сопругата колку ја сака, а за брзао следеа лавина коментари: „Вие сте убави“, „Убава двојка“, „Вистински принц и принцеза … “

Како што веќе е објавено во медиумите, Богдана и Вељко немаат намера да прават просторија за бебето, туку ќе добие просторија само кога ќе биде доволно голем за да спие и да биде сам без надзор на родителите и тие не планираат да земат дадилка затоа што сакаат да се грижат сами за своето дете.

Останати вести од Радио Милева