Радио Милева
Што ќе каже Лазиќ на ова?

Вељко Ражнатовиќ објави фотографија од Дарко Лазиќ и се пошегува за новиот имиџ на пејачот (фото)

Вељко Ражнатовиќ објави фотографија од Дарко Лазиќ и се пошегува за новиот имиџ на пејачот (фото)
фото:принтскрин/ТВ Прва/Марко Јовановиќ

Пејачот Дарко Лазиќ, кој го намали желудникот кога во еден момент имаше дури 140 килограми, а веќе изгуби повеќе од 70 килограми и ги изненади своите обожаватели со нов стајлинг и косата ја обои руса.

Новото издание на Лазиќ беше инспиративно за Вељко Ражнатовиќ, кој на својот Инстаграм профил објави фотографија од Дарко Лазиќ и се пошегува на сметка на изгледот на пејачот.

Описот на фотографијата гласи:

фото:вељко ражнатовиќ/онстаграм/принтскрин

„Дарко Лазиќ се чини дека игра Квидич за Слитерин“.

Ражнатовиќ го спореди пејачот со ликот од филмот „Хари Потер“, Дрејк Мелфој, кој имаше руса коса и остри црти на лицето.

Останати вести од Радио Милева