Радио Милева

Вељко Ражнатовиќ ќе се жени, а вака изгледаше како бебе (фото)

Вељко Ражнатовиќ ќе се жени, а вака изгледаше како бебе (фото)

Синот на Светлана Цеца Ражнатовиќ, Вељко Ражнатовиќ се сврши и наскоро ќе се жени со својата партнерка Богдана Родиќ.

Фолк пејачката е пресреќна поради својата снаа и што нејзиниот син успеал да ја најде жената на својот живот.

Цеца на својот „Инстаграм“  сподели фотографија од семејниот албум која настанала додека Вељко бил бебе.

На фотографијата се гледа како Вељко лежи во прегратки на неговата мајка.

За потсетување, Цеца стана мајка на 23 години, на 10 декември 1996 година го роди Вељко, а две години подоцна ја роди Анастасија.

Останати вести од Радио Милева