Радио Милева

Вељко не ја напушта мама, само тој може да ја чува: Aко Цеца си најде партнер, тој треба да ги исполнува критериумите и на синот

Вељко не ја напушта мама, само тој може да ја чува: Aко Цеца си најде партнер, тој треба да ги исполнува критериумите и на синот
фото:вељко ражнатовиќ/инстаграм

Боксерот Веjко Ражнатовиќ и вети вечна љубов во ноември минатата година на Богдани Родиќ.

Нивното семејство наскоро ќе стане побогато за уште еден член, синот Жељко, а идниот татко не крие колку со нетрпение го очекува тој ден.

фото:вељко ражнатовиќ/инстаграм

– Го чекам како мало дете. Отсекогаш сакав моето прво дете да биде машко. Анастасија отсекогаш имала проблем во животот. Се шегувам, се разбира. Се исплашив од сите кога станува збор за бременост, но мојата сопруга е прекрасна и вистинска легенда, фала му на Бога – рече Вељко за српските медиуми, потенцирајќи дека кога ќе се роди синот ќе направи голема прослава, но далеку од очите на јавноста.

Вељко ќе живее со сопругата и синот заедно со својата мајка Цеца Ражнатовиќ, во семејната вила во Дедиње, сè додека таа тоа го сака.

фото:вељко ражнатовиќ/инстаграм

– Како да се преселам, со кого да ја оставам Цеца? Кога некој ќе биде доволно маж да биде со мојата мајка, јас ќе им дадам приватност ако сакаат, но дотогаш, ќе ја чувам мајка ми јас“, рече тој во разговор за Блиц.рс, па се присети на денот на неговата свадба.

– Сите кога се во брак велат колку е магично. Имав навистина добро време со моите најблиски на свадбата, но мислам дека не сум толку емотивен. Сестра ми и мајка ми плачеа, ми беше убаво и е најубавиот ден во мојот живот, но жените го доживуваат тоа поинаку – рече Вељко.

Останати вести од Радио Милева