Радио Милева

Вељко го откри терминот кога ќе се породи Богдана: Датумот има голема симболика

Вељко го откри терминот кога ќе се породи Богдана: Датумот има голема симболика
фото:соња спасиќ/курир.рс

Вељко Ражнатовиќ чија сопруга е во блажена состојба, откри кога е терминот за породување на Богдана, а датумот има симболика за семејството Ражнатовиќ.

-Исто е и по еден месец од свадбата, исто е. Нема ништо поинаку. Документот има некакво значење, но на крајот на денот е чиста љубов. Свадбата беше голема, но не може да се спореди со онаа на мама и тато, тоа беше навистина лудо, вели Вељко за српските медиуми.

фото:вељко ражнатовиќ/инстаграм

-Приновата е на пат, добивам син. Терминот е 10-ти јуни и близу е до роденденот на мама, открива Вељко за „Ексклузивно“.

Останати вести од Радио Милева