Радио Милева

„Велат дека Северина сама ги пратила фотографиите во медиумите“: Дара Бубамара се огласи за скандалот на хрватската пејачка

„Велат дека Северина сама ги пратила фотографиите во медиумите“: Дара Бубамара се огласи за скандалот на хрватската пејачка

Периодов Северина Којиќ повторно е во центарот на вниманието поради експлицитните фотографии кои се појавија на социјалните мрежи.

По тој повод, се огласи и нејзината колешка, пејачката Дара Бубамара.

„Јас не знам кој ги праќа тие фотографии. Мене навистина ми е жал. Велат дека самата Северина ги пратила фотографиите во медиумите, но јас не верувам во тоа бидејќи има дете и син“,вели Дара во „Ексклузив“ и потоа прозбори за профилот на личноста која стои зад тие фотографии.

фото: Н. Раус/ рас србија

„Тој некој на кој таа му ги праќала фотографиите, не знам дали тоа било претходно или сега, тоа е некој психопат кој пати за неа. Треба да биде џентламен ако бил со таа жена и ако ги има фотографиите, зошто да ги дава во медиумите? Тоа е дно, вели пејачката.

Таа ги советува сите јавни личности да не праќаат екплитицните фотографии до некој дечко бидејќи кога ќе раскинат со истиот може да ги прати во медиумите.