Радио Милева

Веќе знаете дека Онур и Шеќерезад чекаат второ дете, а сега турските медиуми го открија полот на бебето

Веќе знаете дека Онур и Шеќерезад чекаат второ дете, а сега турските медиуми го открија полот на бебето
фото:инстаграм/халит ергенч

Познатата турска актерка Бергузар Корел со актерот Халит Ергенч се венча во 2009 година откако романсата ја почнаа на снимањето на филмот „1001 ноќ“.

Славната актерска двојка својот прв син го доби во 2010 година, а сега девет години подоцна ги бројат деновите кога нивното семејство ќе се прошири со уште еден член.

Бергузар е во четвртиот месец од бременоста, а турските медиуми се потрудија да донаат и објават кој е полот на бебето во стомакот на убавата актерка.

фотоПринтскрин/huriyet

Според пишѕувањата, таа треба да се породи во месец Март , а таа и овој пат ќе стане мајка на уште едно машко дете.

Инаку, од понеделник на ТВ Сител почнува да се емитува втората сесона од воената драма „Далеку од дома“, каде во главна улога се Бергузар и Халит како Азизе и Џевдет.